Sodelovanje s starši je zelo pomembno področje delovanja našega vrtca. Pri odnosu med vrtcem in starši bomo poudarjali delitev odgovornosti in pristojnosti.
V komunikaciji s starši želimo biti profesionalni, spoštljivi in transparentni, hkrati pa želimo ohraniti avtonomijo pri strokovnih vprašanjih, vendar skupaj iskati rešitve v korist otrok.
Starši so vključeni v delovanje vrtca na različne načine:
Skupne interese skupine zastopajo predstavniki skupin prek sveta staršev, ki je sestavljen tako, da ima vsak oddelek po enega predstavnika katerega starši izvolijo na prvem sestanku za starše v posameznem oddelku.
Pomoč staršem pri reševanju problemov v stiski z različnimi zunanjimi sodelavci:
• predavanje za starše,
• individualni pogovori in napotitve k določenim strokovnjakom,
• vrtec skupaj s šolo pripravi anketni vprašalnik za starše otrok, ki obiskujejo naš vrtec,
• Sklad vrtca.
• Sestanek za starše novosprejetih otrok
• Pogovorne urice
• Družabna srečanja
Preko oglasnih desk bodo starši informirani o poteku dela v oddelku, o organizaciji izletov, ogledov, predstav, našli pa bodo tudi povabila za sodelovanje in zahvale. Obvestila, vabila na pogovorne urice in roditeljske sestanke bodo poslana na eAsistenta. V letošnjem šolskem letu bo na ogled na voljo tudi prenovljena spletna stran.
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si
ŠOLSKI RADIO
KNJIŽNICA
ŠOLSKA PUBLIKACIJA