Od staršev pa pričakujemo:
KDAJ STROKOVNI DELAVCI V VRTCU LAHKO ZAVRNEJO SPREJEM OTROKA V VRTEC?
DAJANJE ZDRAVIL V VRTCU Pri dajanju zdravil upoštevamo navodila pediatrov, Zavoda za zdravstveno varstvo in dogovore strokovnih aktivov.
V primeru kroničnih bolezni moramo izvesti naslednje ukrepe:
Povzeto po dr. Grmek Martijaš, T. (2006): Skrb za zdravje v slovenskih vrtcih V spodnji povezavi: Ukrepanje vrtca v primeru nujnih stanj priporocila_za_ukrepanje_v_vrtcu_ob_nujnih_stanjih
Varna živila so tista, ki ne vsebujejo snovi, katerih zaužitje povzroča zdravstvene težave, okužbo ali zastrupitev (mikroorganizmi, kemične snovi ali fizikalni delci). Različna živila so ob različnih načinih priprave in shranjevanja združena z različno stopnjo tveganja za okužbo ali zastrupitev. Živilo je lahko kontaminirano že v izvoru (npr. meso, jajca), kontaminira ga lahko človek (npr. roke, kihanje), ali pa pride oziroma se poveča kontaminacija zaradi nepravilnega shranjevanja in transporta (npr. križanje poti, neustrezna temperatura in čas).
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si
ŠOLSKI RADIO
KNJIŽNICA
ŠOLSKA PUBLIKACIJA