V času od februarja do aprila nas bo obiskala knjižničarka, ki bo obiskala vse skupine v našem vrtcu, tudi skupino Delfinčkov.
Gospa knjižničarka je s seboj prinesla pravljično škatlo, v kateri so se skivali pravljčni copatki, ki si jih je obula, preden je začela s pripovedovanjem. V škatli je imela tudi čarobni mlinček, ki ji je povedal, katero pravljico nam bo prebrala – in to le, ko je imela obute pravljčne copate.
Za nas je prebrala pravljico Gremo gledat morje (avtor Miroslav Košuta), pri čemer nam je zgodbo zelo lepo predstavila s pomočjo ploskih lutk. Poleg tega je pokazala tudi nekaj knjigic o vitezih in ribah, ter prebrala zgodbi o pošasti Borisu (Pomiri se, Boris!, avtor Sam Lloyd) in Žabonu Jonu (Vsi se bojojo Žabona Jona, avtor Ivan Mitrevski).
Za konec smo ji delfinčki zapeli pesmici Kuža pazi in Iglu. Otrokom je bil ta pravljični obisk, zelo všeč, vsi so jo z velikim zanimanjem poslušali. Upamo, da nas knjižničarka še kdaj obišče in prinese nove pravljične zgodbe.
Vzgojiteljici skupine Delfinčkov
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si
ŠOLSKI RADIO
KNJIŽNICA
ŠOLSKA PUBLIKACIJA