V tednu od 16. 9. 2024 do 20. 9. 2024 smo se Sovice pridružile Evropskemu tednu mobilnosti. Prvi dan smo prebrali zgodbo o belem zajčku in njegovi družini, ki je zbolela zaradi izpušnih plinov avtomobilov, ki so se vozili po cesti skozi gozd. Nekoč beli zajčki so od smoga posiveli, zato smo jim želeli pomagati. Za vsak alternativni prihod v vrtec so si otroci prislužili bel krog, ki so ga nalepili na šablono bolnega (sivega) zajčka. Bele kroge so si otroci prislužili tudi z gibanjem v prostem času. Tako so otroci hodili na sprehode, sprehajali kužke, se igrali različne športne in gibalne igre, se vozili s kolesi in rolerji, v vrtec pa smo hodili peš, s kolesi ali pa smo avtomobil parkirali na oddaljenem avtobusnem obračališču. Zaradi naše dejavnosti so ob koncu tedna prav vsi sivi zajčki postali spet beli in v njihov gozd se je spet naselilo zdravje in mir. Ob tem so nam v veliko pomoč bili naši starši, ki so sprejeli pobudo in prilagodili vsakdanje potovalne navade ter si vzeli čas za naš projekt. Glede na to, da bomo prihodnje leto že prvošolci smo temo povezali tudi z varnostjo na naših sprehodih. Dosledno smo upoštevali prometne znake in se učili varnega prečkanja ceste na prehodih za pešce. Ob spremljavi pesmi Zebra-levo, desno, levo skupine Čuki pa smo tudi zaplesali.
Zapisali Doroteja Logar in Tanja Železnik
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si
ŠOLSKI RADIO
KNJIŽNICA
ŠOLSKA PUBLIKACIJA