Sklad vrtca se ustanovi za:
- financiranje dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa, oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev,
- za sofinanciranje udeležbe otrok iz socialno manj vzpodbudnih okolij na dejavnostih, ki so povezane z izvajanjem javno veljavnega programa, vendar se ne financirajo v celoti iz javnih sredstev, če se na ta način zagotavljajo enake možnosti,
- za pomoč pri vključevanju v dejavnosti vrtca za otroke s slabim socialnim in materialnim statusom,
- za zviševanje standarda dejavnosti, ki se izvaja v okviru vzgojno-izobraževalnega programa,
- nakup nadstandardne opreme, ali druge nujne opreme, za nujno investicijsko vzdrževanje,
- za razvojno-raziskovalne in druge projekte zavoda,
- za izvedbo projekta, naloge ali nakup opreme, za katero donator izrecno donira sredstva v sklad vrtca in je v skladu s predpisi dopustna,
- za promocijo vrtca v javnosti in podobno.
Upravni odbor sklada vrtca ima šest članov in predsednika, ki se imenujejo iz predstavnikov:
- štirje (4) člani izmed predstavnikov staršev,
- trije (3) člani izmed predstavnikov strokovnih delavcev vrtca.
V šolskem letu 2023/24 je predsednica sklada vrtca Ina Končan, predstavnici strokovnih delavcev sta Maja Rihar in Tina Rožmanec. Člani predstavnikov staršev so: Andreja Susič, Špela Oseli, Mojca Bozovičar in Špela Božnar Grdić.
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si
ŠOLSKI RADIO
KNJIŽNICA
ŠOLSKA PUBLIKACIJA