Konec januarja in v začetku februarja nas je v vseh oddelkih obiskala ga. Tea, ki je po poklicu medicinska sestra in vodja Centra za krepitev zdravja Ljubljana Vič Rudnik. S seboj je prinesla Malo miško, ki je po dežju hodila brez dežnika ter se je prehladila. Zato je morala ostati v postelji, počivati in piti čaj. Ob tem smo se naučili kako skrbimo za higieno kašlja ter kako si brišemo nos. Miški smo zapeli pesmico Jaz sem mala miška ter Pesmico o 5 prstkih in miška se je takoj počutila bolje. Ga. Tea nam je pripravila presenečenje, saj je s seboj pripeljala še nekoga. Na naše veliko začudenje je z njo prišla Pika Nogavička, ki je otrokom povedala, da si opica Ficko ni umivala zob in zato jo je na počitnicah začel boleti zob. S prijateljem Konjem sta nato pokazala kako se pravilno ščetka zobe, otroci pa so razvrstili hrano, ki je dobra za zobe in hrano, ki zobem škoduje. Piki in ge. Tei smo obljubili, da bomo skrbno ščetkali naše zobke (ob tem nam boste pomagali vi, dragi starši) ter da bomo jedli veliko sadja in zelenjave, da bomo ostali zdravi in močni.
Zapisala: Doroteja Logar
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si
ŠOLSKI RADIO
KNJIŽNICA
ŠOLSKA PUBLIKACIJA